Bloodmoon - Supportforum

Επιστροφή   Bloodmoon - Supportforum > Παιχνίδι&Υποστήριξη > Βοήθεια&Ερωτήσεις

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 01-04-13, 22:31   #1
zantame
Junior Member

Το avatar του χρήστη zantame

Περιοχή: Greece
Προεπιλογή Chat Commands ??? Ποία είναι?

Καλησπέρα κοινότητα του Blood Moon.
Έχω την εξής απορία, το άν υπάρχουν Chat Commands εκτός από το γνωστό "/gold"? Άν ναί, θα μπορούσε κάποιος να μου τα παραθέσει? Αν όχι, δεν θα ήταν μια καλή ιδέα να υπάρξουν (θα μου πείτε βέβαια οτι δεν θα το προτίνω μέσω αυτού του θέματος απλά γράφω την σκέψη μου) ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις τυχόν απαντήσεις σας...
Ο χρήστης zantame δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-13, 11:35   #2
Tiburon
Junior Member

Το avatar του χρήστη Tiburon

Προεπιλογή

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει και η αντιστοιχη εντολη για bloodstones οπως για τον χρυσο. Καποια αλλη δεν γνωριζω να υπαρχει. Κατα την γνωμη μου περα των δωρεων δεν νομιζω οτι οι εντολες θα μπορουσαν να εξυπηρετουν καποιο αλλο σκοπο οποτε ισως αυτες οι 2 διαθεσιμες να ειναι αρκετες
Ο χρήστης Tiburon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-13, 14:40   #3
zantame
Junior Member

Προεπιλογή

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου, απλά θα ήθελα να μάθω αν το παιχνίδι μας προσφέρει κάποιο άλλο chat command...

Παλιά 02-04-13, 14:41   #4
Fokakos
Junior Member

Το avatar του χρήστη Fokakos

Περιοχή: Τρίκαλα
Προεπιλογή

Σύμφωνα με το FAQ του φόρουμ...

-Χρησιμοποιήστε το κουμπί για να δωρίσετε χρυσό στην φατρία ή εναλλακτικά μπορείτε να πληκτρολογήσετε /gold χχχ όπου χχχ η ποσότητα σε χρυσό. Αν αντί για ποσότητα δώσετε έναν αστερίσκο (*) τότε δωρίζετε όλα τα χρήματα που έχετε πάνω σας.

-Χρησιμοποιήστε το κουμπί για να δωρίσετε αιματόλιθους στην φατρία ή εναλλακτικά μπορείτε να πληκτρολογήσετε /blood χχχ όπου χχχ η ποσότητα σε αιματόλιθους.

...αυτά είναι τα chat commands του παιχνιδιού.
Ο χρήστης Fokakos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following 3 Users Say Thank You to Fokakos For This Useful Post:
Παλιά 02-04-13, 21:40   #5
LexiS
Senior Member

Περιοχή: Somewhere between Forks and Mystic Falls :P
Προεπιλογή

Σε παρόμοια παιχνίδια που παίζω, στο chat της ομάδας υπάρχει επιλογή να μιλήσεις προσωπικά σε κάποιον (οπότε αποφεύγεις την αναμονή του μηνύματος),
όπως επίσης μπορείς να μιλήσεις σε όλα τα μέλη του συμβουλίου (να το πω με την γενική του έννοια) - πάλι στο chat χωρίς να βλέπουν τα υπόλοιπα μέλη.

Με αυτόν τον τρόπο κερδίζεις πολύ χρόνο γιατί η επικοινωνία είναι άμεση και θα βοηθούσε πολύ αυτό τους αρχηγούς των ομάδων. Δεν θεωρώ ότι θα ήταν άχρηστο να γίνει κάτι τέτοιο και σε μας. Εκεί βοηθάει σίγουρα αρκετά.
Παλιά 03-04-13, 01:06   #6
zantame
Junior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο LexiS Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε παρόμοια παιχνίδια που παίζω, στο chat της ομάδας υπάρχει επιλογή να μιλήσεις προσωπικά σε κάποιον (οπότε αποφεύγεις την αναμονή του μηνύματος),
όπως επίσης μπορείς να μιλήσεις σε όλα τα μέλη του συμβουλίου (να το πω με την γενική του έννοια) - πάλι στο chat χωρίς να βλέπουν τα υπόλοιπα μέλη.

Με αυτόν τον τρόπο κερδίζεις πολύ χρόνο γιατί η επικοινωνία είναι άμεση και θα βοηθούσε πολύ αυτό τους αρχηγούς των ομάδων. Δεν θεωρώ ότι θα ήταν άχρηστο να γίνει κάτι τέτοιο και σε μας. Εκεί βοηθάει σίγουρα αρκετά.
Σε αυτό ήθελα και γω να καταλήξω παιδιά. Και γω σε παρόμοια browser games το εχω συναντησει αυτο...

Παλιά 10-04-13, 13:28   #7
Antikratis
Member

Το avatar του χρήστη Antikratis

Περιοχή: Athens
Send a message via Skype™ to Antikratis
Προεπιλογή ιστορικο

καλησπερα
εχω ακουσει σαν παραπονο οσο αφορα το chat ,οτι δεν φαινεται το ιστορικο αλλα μονο οσα ειναι την στιγμη που κοιταζουμε στο πανελ. απο τυχη βρηκα οτι μπορει το scroll να μην λειτουργει για να δουμε τι εχει γραφτει πιο πανω, αλλα κλικαροντας στο "κανε κλικ εδω για chat" , μετά , το βελακι του πληκτρολογιου "πανω" , πατωντας το , δειχνει τις προηγουμενες σειρες στο chat.
ελπιζω να μην ειμαι εντελως εκτος θεματος (υπεθεσα οτι καποιος μπορει να διαβασει αυτο το θεμα και γι αυτον τον λογο)
ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antikratis : 10-04-13 στις 13:29 Αιτία: ορθογραφικο λαθος
Ο χρήστης Antikratis δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές