Bloodmoon - Supportforum

Επιστροφή   Bloodmoon - Supportforum > Παιχνίδι&Υποστήριξη > Βοήθεια&Ερωτήσεις

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 19-04-15, 15:59   #1
ZeroForm
Junior Member

Προεπιλογή Φημη πολεων

Καλησπερα σας . Παιζω Γυρω στην μια εβδομαδα το παιχνιδι . Βλεπω παντου που μιλατε για την προσωπικη φημη του καθενος σε καθε πολη και την αναλογια λεβελ/μεγαλυτερης αμοιβης στην εκαστοτε πολη . Ειδα και στο tutorial του αργος (το οποιο παρεπιπτοντως ειναι πολυ κατατοπιστικο και καταλαβα ακριβως που εχω το θεμα) . Το προβλημα μου ειναι οτι οταν παω στον παγκοσμιο χαρτη και βαζω τον κερσορα πανω απτα εικονιδια των πολεων , δεν μπορω να δω το λεβελ μου στην πολη . Δλδ δεν βλεπω αν ειναι πρασινες , κοκκινες . Δεν το εχει πουθενα . Γραφει μονο τα ποσοστα ελεγχου της περιοχης (ποσο για τους κυνηγους , λυκανθρωπους και τους βρυκολακες ) . Υπαρχει καπου καποια επιλογη να διαλεξω ετσι ωστε να μου δειχνει μονο το επιπεδο φημης μου στην καθε πολη ? Γιατι πραγματικα δεν ξερω προς τα που να κινηθω και που χρειαζεται να εστιασω . Ευχαριστω εκ των προτερων .
Ο χρήστης ZeroForm δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-15, 14:21   #2
Άργος
Community Manager

Το avatar του χρήστη Άργος

Προεπιλογή

Υπάρχουν κάποιες αλλαγές στο παιχνίδι, οι οποίες δεν έχουν ενσωματωθεί ακόμα στο εγχειρίδιο του παιχνιδιού (θα γίνει στο άμεσο μέλλον).

Τις νέες αυτές αλλαγές μπορείτε να τις δείτε εδώ

Σας αφήνω να διαβάσετε λίγο το θέμα, γιατί αλλάζει λίγο την φιλοσοφία του παιχνιδιού, σε σχέση με αυτά που γράφονται στο εγχειρίδιο.

Εάν υπάρχουν απορίες εδώ είμαστε
Παλιά 20-04-15, 15:12   #3
ZeroForm
Junior Member

Προεπιλογή

Ωραια...Να προσθεσω οτι ειμαι στον w2 .Γιατι απο οτι καταλαβα , επρεπε ενω δεν το εκανα . Διαβασα τις αλλαγες αλλα δεν ξερω αν καλυψαν . Πχ :Η αντοχη μου δεν ανανεωνεται αυτοματα τα μεσανυχτα .Αναλογα την ωρα που θα την τελειωσω , χρειαζεται γυρω στισ 21-22 ωρες για να γεμισει . Που παει να πει πως μπορει να γεμισει οποιαδηποτε στιγμη της ημερας . Πχ σημερα μου γεμισε στις 11 το πρωι .Και απλα οταν μου τελειωνει , παω στον ιβαν για 10ωρακι με την μια και τελειωνω τα 10 pvp της ημερας .Και μετα απλα περιμενω για να μπω για αλλες 10 ωρες στον ιβαν . Να κλεισει το 20ωρο δλδ μεχρι να γεμισει (γιατι δεν παιζω με λεφτα ακομα) . Οσον αφορα τον παγκοσμιο , η απορια παραμενει . Δεν θα υπαρχει πια το προσωπικο λεβελ φημης στην καθε πολη ? Το ποσοστο ευρεσης των αντικειμενων θα ειναι αναλογο του ελεγχου της πολης της καθε φυλης ? Γιατι αν ειναι ετσι ειναι τερμα αδικο επειδη ειμαι κυνηγος και εχουμε τον μεγαλυτερο ελεγχο μονο σε μια πολη στον w2 . Και αν απτην αλλη , συνεχιζει να υπαρχει , πως μπορω να το δω ? Γιατι αυτην την στιγμη κανω αποστολες πραγματικα στα τυφλα .

Edit:Ευχαριστω για την απαντηση .Περιμενω ολη μερα πως και πως μπας και βγαλω ακρη . Και συγνωμη αν πρηζω κοσμο .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ZeroForm : 20-04-15 στις 15:15
Παλιά 21-04-15, 14:38   #4
Άργος
Community Manager

Προεπιλογή

Το εγχειρίδιο έχει γραφεί για τους Ελληνικούς διακομιστές.

Μιας και ο διακομιστής w2.bloodmoon.com έχει την δική του ώρα, η οποία διαφέρει από την ώρα Ελλάδος, τότε είναι και λογικό η ανανέωση να γίνεται σε διαφορετική ώρα

Για το πώς λειτουργεί η κυριαρχία των πόλεων και τί "μπόνους" δίνονται, μπορείτε να δείτε την συζήτηση με τις διευκρινίσεις εδώ (στο τέλος της 1ης σελίδας)

Κάθε πόλη έχει και το δικό της πλεονέκτημα πλέον, το οποίο μπορείτε να δείτε αν περάσετε το δείκτη του ποντικιού στην κάθε πόλη.
Παλιά 21-04-15, 21:33   #5
ZeroForm
Junior Member

Προεπιλογή

Ναι οντως λογικο ειναι να γινεται η ανανεωση σε διαφορετικη ωρα αφου ο διακομιστης εχει διαφορετικη ωρα . Το θεμα απλα ειναι οτι η ανανεωση δεν γινεται καποια στανταρ ωρα . Ειναι καθε φορα διαφορετικη . Αλλα δεν με απασχολει αυτο . Ουτε η κυριαρχια των πολεων . Αλλα η προσωπικη μου φημη πανω στις πολεις . Δηλαδη : Πως θα ξερω ποσο να λιωσω μια πολη στις αποστολες ωστε να μου δωσει καλυτερα αντικειμενα ? Στο εγχειριδιο σου , στο βιντεο που εχεις στο youtube οταν πηγαινες τον κερσορα σου πανω απο μια πολη σου εδειχνε ας πουμε ποσες αποστολες θες για να την "ανεβασεις λεβελ" .Και σου εδειχνε καποιες κοκκινες και καμια-δυο πρασινες αν θυμαμαι καλα. Εγω αυτο δεν το βλεπω σε καμια απτις πολεις μου . Αυτο ακριβως ειναι το θεμα μου .Οφειλεται στο update δλδ ? Δεν θα ισχυει πλεον ? Τα μονα μπονους θα ειναι αυτα των φυλων ανα πολη ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ZeroForm : 21-04-15 στις 21:35
Παλιά 22-04-15, 13:56   #6
Άργος
Community Manager

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ZeroForm Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι οντως λογικο ειναι να γινεται η ανανεωση σε διαφορετικη ωρα αφου ο διακομιστης εχει διαφορετικη ωρα . Το θεμα απλα ειναι οτι η ανανεωση δεν γινεται καποια στανταρ ωρα . Ειναι καθε φορα διαφορετικη . Αλλα δεν με απασχολει αυτο . Ουτε η κυριαρχια των πολεων . Αλλα η προσωπικη μου φημη πανω στις πολεις . Δηλαδη : Πως θα ξερω ποσο να λιωσω μια πολη στις αποστολες ωστε να μου δωσει καλυτερα αντικειμενα ? Στο εγχειριδιο σου , στο βιντεο που εχεις στο youtube οταν πηγαινες τον κερσορα σου πανω απο μια πολη σου εδειχνε ας πουμε ποσες αποστολες θες για να την "ανεβασεις λεβελ" .Και σου εδειχνε καποιες κοκκινες και καμια-δυο πρασινες αν θυμαμαι καλα. Εγω αυτο δεν το βλεπω σε καμια απτις πολεις μου . Αυτο ακριβως ειναι το θεμα μου .Οφειλεται στο update δλδ ? Δεν θα ισχυει πλεον ? Τα μονα μπονους θα ειναι αυτα των φυλων ανα πολη ?

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο διότι έχει αλλάξει η λειτουργία κάθε πόλης, το μπόνους που δίνονται, και ο τρόπος που δίνονται.

Όπως αναφέρεται και στο κείμενο του update:
- Ο αριθμός των ολοκληρωμένων αποστολών σε κάθε πόλη πλέον δεν επηρεάζει τα αντικείμενα στα μαγαζιά.

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές