Bloodmoon - Supportforum

Επιστροφή   Bloodmoon - Supportforum > Παιχνίδι&Υποστήριξη > Στρατηγική&Tακτικές

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 11-01-12, 16:36   #11
eirini
Senior Member

Το avatar του χρήστη eirini

Περιοχή: Aθήνα
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην eirini Send a message via Skype™ to eirini
Προεπιλογή

Μπορει να ειναι και ΄τσι =)

http://forum.bloodmoon.gr/showthread...EC%F9%F1%EF%E9

-->RISING SUN OPS<--

RISING SUN OPS & ΤΙΜΩΡΟΙ
Ο χρήστης eirini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-01-12, 19:02   #12
Isida
Member

Το avatar του χρήστη Isida

Περιοχή: Όπου γης και πατρίς πλέον...
Προεπιλογή

Μπορεί , χε χε...

ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ: Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

***Μας βγάζουν τα μάτια οι φωσφοριζέ υπογραφές... κάνουν το φόρουμ να λάμπει μεν, αλλά καλό είναι να λάμπει μόνο ο Μπάμπης γιατί τότε δεν χρειάζεται να διαβάζουμε *****
Ο χρήστης Isida δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 11:43   #13
Black Eagle
Member

Το avatar του χρήστη Black Eagle

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο daywalker417 Εμφάνιση μηνυμάτων

Το παιχνίδι έχει στρατηγική (κατά την γνώμη μου)

όχι βεβαια σε ατομικό επίπεδο.

αυτο οντως ειναι αληθεια....

πολλες φορες μερικα απο αυτα που εχει πει daywalker μου ειχαν φανει οτι δεν ισχυουν, αλλα στην πορεια και περνωντας ο καιρος στο παιχνιδι τα εβρισκα μπροστα μου και τοτε καταλαβαινα οτι οντως οι παρατηρησεις του ηταν σωστες. απλα αν δεν τα δεις-εφαρμοσεις και μονος σου πιστευεις οτι μπορει να μην ισχυουν αρχικα. αυτος περασε απο τα μικροτερα lvl στα μεγαλα και τα εχει βιωσει αυτα νωριτερα....
Ο χρήστης Black Eagle δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 17:46   #14
Isida
Member

Προεπιλογή

Μα δεν έχει νόημα να παίζεις ενα παιχνίδι αν δεν έχει μια κάποια στρατηγική...
Αν ισχύει το "ότι να΄ναι" καλύτερα να παίζουμε πασιέντζα....

ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ: Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

***Μας βγάζουν τα μάτια οι φωσφοριζέ υπογραφές... κάνουν το φόρουμ να λάμπει μεν, αλλά καλό είναι να λάμπει μόνο ο Μπάμπης γιατί τότε δεν χρειάζεται να διαβάζουμε *****
Παλιά 13-01-12, 19:46   #15
The Viper
Junior Member

Προεπιλογή

Kalispera!kai egw psilokainourgios eimai opote tha sou dwsw mia 2 symvoules....kynhga to xryso!h empeiria tha erthei!kai episis einai syper na eisai toubano se statistika kai xamila se epipedo...!
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Isida Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον θα γνωρίζω , και καθώς κανείς δε μου συνέστησε το παιχνίδι και το ανακάλυψα μόνη μου, σημαίνει ότι ασχολούμαι με τέτοιου είδους "καψίματα"...
Το θέμα είναι ότι αν και "καίγομαι" όσο δεν παίρνει για κάποια πράγματα, δεν εννοώ να κατεβάζω το κεφάλι είτε σε αρχηγούς φυλών ή αγέλης ή όπως αλλιώς θες πες το,είτε σε όποιον άλλο θεωρεί πως μπορεί να κατευθύνει τη λίγη λογική μου, μόνο και μόνο για να ικανοποιήσω τον ατομικό εγωισμό τους.
Όπως πιστεύω και έχω πει σε άλλα φόρουμ, το να είσαι αρχηγός θέλει ήθος και πάνω από όλα κατανόηση και μυαλό, ώστε να καταλαβαίνεις, να κατανοείς και να καθοδηγείς τη φυλή - αγέλη ή όπως αλλιώς, και όχι να πατάς πάνω της για το δικό σου "όφελος" αν θεωρήσουμε πως κάτι τέτοιο υπάρχει.
Όπως και να έχει όταν πάψω να χαίρομαι τη στιγμή κόβω ότι έχει σχέση με την δυσαρέσκεια της.

Σε σχέση με το παιχνίδι ή και με άλλα παιχνίδια, τα κόλπα τα βρίσκεις δυστυχώς μόνος σου. Μόνο αν υπάρχει φόρουμ φυλής, οι έμπειροι παίκτες μπορούν να σε καθοδηγήσουν και να σε αποτρέψουν από τυχόν λάθη. Πολύ δύσκολα βρίσκεις έτοιμο εγχειρίδιο.
Δεν είναι κακό πάντως να μαθαίνεις από τα λάθη σου, τουλάχιστον το κάνει πιο ενδιαφέρον.
Ελπίζω λοιπον να σου απάντησα και στο κάψιμο και στο αν μπορώ να παρακολουθήσω ή να σκεφτώ ή να ακολουθήσω στρατηγικές... γιατί μπορεί να είμαι ένα άπειρο κουτάβι αλλά υποπτεύομαι τον τρόπο να γίνω λύκαινα...
Ο χρήστης The Viper δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 20:14   #16
Rent
Junior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μα δεν έχει νόημα να παίζεις ενα παιχνίδι αν δεν έχει μια κάποια στρατηγική...
Αν ισχύει το "ότι να΄ναι" καλύτερα να παίζουμε πασιέντζα....
Ξερεις ομως ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αυτου που λες κ αυτου που λεει ο daywalker? Εκεινος μιλαει με επιχειρηματα κ εμπειρια...Εσυ που ακριβως στηριζεις
οτι γραφεις?

Οταν κανεις μια ερωτηση σε ενα φορουμ κ καποιος σου απανταει, ακομα κ αν ο τροπος του δεν σου αρεσει δεν ειναι σωστο να ειρωνευεσαι κατ'αυτον τον τροπο...
Ο χρήστης Rent δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 21:47   #17
Isida
Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rent Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις ομως ποια ειναι η διαφορα μεταξυ αυτου που λες κ αυτου που λεει ο daywalker? Εκεινος μιλαει με επιχειρηματα κ εμπειρια...Εσυ που ακριβως στηριζεις
οτι γραφεις?

Οταν κανεις μια ερωτηση σε ενα φορουμ κ καποιος σου απανταει, ακομα κ αν ο τροπος του δεν σου αρεσει δεν ειναι σωστο να ειρωνευεσαι κατ'αυτον τον τροπο...
Καταρχήν δεν ειρωνεύτηκα... απλά είπα πως αν είναι να χάνουμε ώρες σε ενα παιχνίδι καλό είναι να βάζουμε το μυαλό μας να δουλεύει.Να ξέρεις ότι αν ειρωνευτώ θα το κάνω μόνο αν κάποιος με ενοχλήσει και δεν θα το κάνω με πλάγιο ή κόσμιο τρόπο.

Επίσης, είπα πως οι συμβουλές του daywalker είναι εξαιρετικές, εκτός και αν δεν το είδες... και το ότι είμαι καινούργια σε αυτό το παιχνίδι δε σημαίνει πως δεν έχω παίξει άλλα παρόμοια... Η βάση είναι ίδια λοιπόν, τα κόλπα αλλάζουν.
Πριν κρίνεις λοιπόν κάποιον, καλό θα είναι να διαβάζεις τι γράφει, και με ποιο ύφος. Αν δεν μπορείς να διακρίνεις το καλόβουλο από το κακόβουλο σχόλιο, τότε απευθύνσου και ζήτα εξηγήσεις πριν βγάλεις το πόρισμα.
Πάντα φιλικά...

Παλιά 13-01-12, 22:16   #18
Rent
Junior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καταρχήν δεν ειρωνεύτηκα... απλά είπα πως αν είναι να χάνουμε ώρες σε ενα παιχνίδι καλό είναι να βάζουμε το μυαλό μας να δουλεύει.Να ξέρεις ότι αν ειρωνευτώ θα το κάνω μόνο αν κάποιος με ενοχλήσει και δεν θα το κάνω με πλάγιο ή κόσμιο τρόπο.

Επίσης, είπα πως οι συμβουλές του daywalker είναι εξαιρετικές, εκτός και αν δεν το είδες... και το ότι είμαι καινούργια σε αυτό το παιχνίδι δε σημαίνει πως δεν έχω παίξει άλλα παρόμοια... Η βάση είναι ίδια λοιπόν, τα κόλπα αλλάζουν.
Πριν κρίνεις λοιπόν κάποιον, καλό θα είναι να διαβάζεις τι γράφει, και με ποιο ύφος. Αν δεν μπορείς να διακρίνεις το καλόβουλο από το κακόβουλο σχόλιο, τότε απευθύνσου και ζήτα εξηγήσεις πριν βγάλεις το πόρισμα.
Πάντα φιλικά...
αυτα τα φιλικα θα μας φανε!

Εχω δει πολυ καλα τι εχεις γραψει κ πως το εχεις γραψει. κ σε αυτο το τοπικ κ σε αλλα.Τα συμπερασματα λοιπον τα βγαζω απο τον τροπο που γραφεις..
Η δικαιολογια της ερμηνειας των γραφομενων ειναι κ παλια κ σε μεγαλο βα8μο ατοπη κ η απαντηση γνωστη....

ΥΓ δεν μπορω να καταλαβω γτ αναφερεις οτι αν ειρωνευτεις δεν 8α το κανεις με κοσμιο τροπο.....
Παλιά 13-01-12, 22:30   #19
Isida
Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rent Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτα τα φιλικα θα μας φανε!

Εχω δει πολυ καλα τι εχεις γραψει κ πως το εχεις γραψει. κ σε αυτο το τοπικ κ σε αλλα.Τα συμπερασματα λοιπον τα βγαζω απο τον τροπο που γραφεις..
Η δικαιολογια της ερμηνειας των γραφομενων ειναι κ παλια κ σε μεγαλο βα8μο ατοπη κ η απαντηση γνωστη....

ΥΓ δεν μπορω να καταλαβω γτ αναφερεις οτι αν ειρωνευτεις δεν 8α το κανεις με κοσμιο τροπο.....
Αφού δεν το θες φιλικά ας το κάνουμε εχθρικά να δούμε τι θα βγει...

Αφού έχεις δει πολύ καλά τι γράφω θα έπρεπε να καταλάβεις ότι δεν είμαι είρων αλλά ευθύς άνθρωπος. Δεν δικαιολογούμαι αλλά μάλλον δεν το κατάλαβες, απλά εξηγώ τι γράφω για όσους δεν σκέφτονται με το δικό μου μυαλό (κατανοητό αυτό, δε με ήξερες και από χθες) και παρεξηγούν τον τρόπο που μιλώ. Οπότε αν για σένα οι απαντήσεις είναι άτοπες, μην μπαίνεις στον κόπο να κριτικάρεις μόνο και μόνο για να προσβάλλεις κάποιον.

Όταν ειρωνευτώ κάποιον θα καταλάβεις τι εννοώ ¨μη κόσμιο¨ τρόπο, σε καμία περίπτωση δεν θα είναι υβριστικός, όπως δε θα είναι και πλάγιος. Δεν μπαίνω στον κόπο να βάζω μεταξωτές κορδέλες ποτέ, πόσο μάλλον αν καποιος με νευριάσει....

Παλιά 13-01-12, 22:38   #20
Rent
Junior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αφού δεν το θες φιλικά ας το κάνουμε εχθρικά να δούμε τι θα βγει...

Οπότε αν για σένα οι απαντήσεις είναι άτοπες, μην μπαίνεις στον κόπο να κριτικάρεις μόνο και μόνο για να προσβάλλεις κάποιον.
αν δεν ειναι ασπρο δεν 8α ειναι αναγκαστικα μαυρο.
ετσι αν δεν το παμε φιλικα δεν παει να πει οτι 8α το παμε αναγκαστικα εχθρικα.

Δεν κριτικαρω για να προσβαλλω, αλλα για να επισημανω.
Γιατι ο καθενας προσβαλλεται ειναι αλλο θεμα.

Σταματαω εδω γτ "εκτροχιαζω" αρκετα το τοπικ.
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές