Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 16-09-12, 10:07   #1
Stoker
Senior Member

Το avatar του χρήστη Stoker

Προεπιλογή Σύντομες αποστολές:Πανάκεια ή κόλαφος;

Γειά σας φίλοι,
Απλά ήθελα να καταθέσω μερικές διαπιστώσεις μου πάνω στο παιγνίδι,αν και αρχάριος ακόμη.
Από την αρχή αποφάσισα να παίζω με τις πιο σύντομες σε διάρκεια αποστολές.
Θεώρησα ότι ήταν πιο συμφέρον για το χαρακτήρα μου να παίζω 3 δίλεπτες αποστολές παρά μια εξάλεπτη(με φίλτρο ταχύτητας).
Έτσι διαπίστωσα ότι είχα 3 οφέλη:
Πρώτον,παίζοντας περισσότερες αποστολές (ανά 100 αντοχή),αύξανα γρήγορα την φήμη μου στις πόλεις,
με αποτέλεσμα,τώρα,να έχω από 40-50 επίπεδα παραπάνω σε κάθε πόλη,
και μάλλον γιάυτό το λόγο έχω πάντα καλό εξοπλισμό για το επίπεδό μου.
Δεύτερον,είχε θετική επίπτωση σε 2 κατορθώματα του χαρακτήρα μου(δόξα και αποστολές).
Τρίτον ,και πιο σημαντικό, εύρισκα συνήθως και άλλους αιματόλιθους εκτός του ένα που δίνεται με την σύνδεση(μέχρι και 3 επιπλέον),
έτσι είχα πάντα αρκετούς για να αγοράζω φίλτρα χωρίς να χρειαστεί να πάω πίσω το παιγνίδι μου.
Επίσης και ο χρυσός που μαζεύω είναι ικανοποιητικός
αν και απέχει από τον χρυσό που μπορεί να μαζέψει κάποιος παίζοντας ως "χρυσοθήρας".
Πάντως το ισοφαρίζω με τον καλύτερο εξοπλισμό και
ενώ αρνιέμαι μια εξάλεπτη αποστολή που δίνει όπλο και χρυσό με σύνολο 15000(πάντα για το επίπεδό μου),
έχω παρατηρήσει ότι ίσως δοθεί και δίλεπτη αποστολή(αργότερα) επίσης με όπλο.Έτσι το έλλειμα μειώνεται.
Όμως υπάρχει και μειονέκτημα.
Η εξέλιξη του χαρακτήρα μου είναι αργή γιατί συνήθως οι συντομότερες αποστολές έρχονται με λίγη εμπειρία,
Μπορεί βέβαια να έχω καλά χαρακτηριστικά για το επίπεδό μου αλλά χωρίς ουσιαστικό αντίκρισμα
αφού στην αρένα μπορώ να νικήσω ενεργό παίκτη το πολύ 2-3 επίπεδα παραπάνω,και αν.
Σε αυτό,όμως,πιθανόν δεν οφείλεται ο συγκεκριμένος τρόπος ανάπτυξης αλλά μάλλον στο ότι τα μεγαλύτερα επίπεδα από εμένα
έχουν πλεονέκτημα σε ότι και αν κάνουν...
Ευτυχώς που υπάρχουν και οι ανενεργοί.
Βέβαια,καθώς όλο και πιο πολλή εμπειρία χρειάζεται για να ανέβω τα επόμενα επίπεδα,ίσως αυτός ο τρόπος παιχνιδιού
να μην είναι και ο πιο ενδεδειγμένος και να χρειαστεί,πια,να παίζω αποστολές που δίνουν τη μεγαλύτερη εμπειρία...

Αυτά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας.
Συγγνώμη αν το θέμα έχει ήδη θιχτεί.όμως δεν το έχω δει.
Και όπως όλοι,έτσι και εγώ δεν διαθέτω το "αλάθητο του Πάπα" και όποιος θέλει μπορεί να διορθώσει ή να συμπληρώσει...
Ο χρήστης Stoker δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to Stoker For This Useful Post: