Bloodmoon - Supportforum

Επιστροφή   Bloodmoon - Supportforum > Παιχνίδι&Υποστήριξη > Στρατηγική&Tακτικές

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 17-09-12, 00:31   #1
MAIDEN 21
Banned

Προεπιλογή ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟ....

σε αλλους το εχω τεκμηριωσει και με πχ, σε αλλους απλα δεν εκανα τον κοπο να μπω καν στη διαδικασια....!!!
και ισχυει γενικα!!!....
(εννοω οχι μονο για επιμερους στατιστικα....)
αναμεσα σε βαμπιρ και κυνηγους δεν εχω καταληξει ποιοι ειναι οι πιο ευνοημενοι απ'το αρχικο ακομα "στησιμο" του παιχνδιου....
αλλα οτι οι λυκανθρωποι ειναι οι πιο ριγμενοι και με διαφορα μαλιστα'π'τους αλλους 2, αυτο ειναι πανευκολο να το κτλβει καποιος (αν δεν το εχει ηδη δλδ....) συγκρινοντας απλα καποια οπλα και καποια επικα και γενικα καποια αντικειμενα που "βγαζει" κατα διαστηματα το παιχνιδι στον καθενα, λαμβανοντας φυσικα υποψιν του και τη διαφορα των λεβελ....
γι'αυτο θα συμφωνησω μ'αυτο που ειπε (αρκετα παραπανω/παλιοτερα) και ο φιλος ο daywalker417 οτι αν παμε αλλου'η ξαναρχιζαμε το παιχνιδι απ'την αρχη, μονο λυκο δεν θα ξαναπαιρναμε!!!!!....
τυχαιο????!!! δε νομιζω...!!!!
κι αυτο, για να μην πει καποιος οτι το λεμε "ετσι/και καλα" απλα και μονο...."θεωρητικα", θα του πω οτι το εξης:
τυχαιο ειναι (επισης) οτι αυτο (εστω και θεωρητικα, οπως λες) το ακους μονο απο λυκους???!!!!
και κυριως...τυχαιο ειναι που ξερω τουλαχιστον 2 ατομα εδω μεσα που για καποιον λογο (δεν εχει σημασια τι) ξαναξεκινησαν και πηραν κατι αλλο κι οχι λυκο???!!!!!....
δε νομιζω!!!!....
Ο χρήστης MAIDEN 21 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to MAIDEN 21 For This Useful Post:
Παλιά 17-09-12, 14:20   #2
Άργος
Community Manager

Το avatar του χρήστη Άργος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο MAIDEN 21 Εμφάνιση μηνυμάτων
τυχαιο????!!! δε νομιζω...!!!!
κι αυτο, για να μην πει καποιος οτι το λεμε "ετσι/και καλα" απλα και μονο...."θεωρητικα", θα του πω οτι το εξης:
τυχαιο ειναι (επισης) οτι αυτο (εστω και θεωρητικα, οπως λες) το ακους μονο απο λυκους???!!!!
και κυριως...τυχαιο ειναι που ξερω τουλαχιστον 2 ατομα εδω μεσα που για .
Εγώ δυστυχώς το ακούω από όλους σας .

Οι 3 φυλές σχεδιάστηκαν σαν ισοδύναμες (όχι ίσες) καθώς καμία φυλή δεν έχει κάποια ξεχωριστή ιδιότητα, αλλά κάθε φυλή παίρνει ένα πολύ μικρό διαφορετικό μπόνους στα στατιστικά.

Δεν θα έλεγα με σιγουριά ότι ή Χ κλάση είναι καλύτερη (μπορεί να συμβαίνει μπορεί και όχι), αλλά υπήρχαν, υπάρχουν, και λογικά θα υπάρχουν περίοδοι του παιχνιδιού, όπου κάποιο στατιστικό ίσως έπαιζε, παίζει, θα παίζει, μεγαλύτερο ρόλο.

Πχ πριν αλλάξουν οι μάχες, έβλεπα ότι αρκετά άτομα έπαιζαν με την Δύναμη θέλησης, ενώ τώρα όχι τόσο.

Τα λοιπά αντικείμενα του παιχνιδιού όμως, δεν εξαρτώνται από την φυλή, και όπως είπα, ακούω από όλους παράπονα (προφανώς ανά 2-3 σελίδες στο Πάνθεον υπάρχει άτομο κάποιας κλάσης με εξοπλισμό καλύτερο από τους υπολοίπους).
Τα περισσότερα παράπονα άρχισαν μετά το Update που άλλαξε ο τρόπος υπολογισμού των αντικειμένων, οπότε και υπάρχει επικοινωνία με τους προγραμματιστές μήπως υπήρξε κάτι που τους ξέφυγε.

Ως τώρα πάντως η απάντηση είναι η ίδια: Η φυλή δεν παίζει κάποιο ρόλο στα αντικείμενα.
Παλιά 17-09-12, 18:10   #3
koutsibos
Junior Member

Προεπιλογή

Ωραια θέμα επιτέλους.

Λοιπόν, παίζω αρκετά καιρό το παιχνίδι. Ξεκίνησα με λυκάνθρωπό ως τα 120 λέβελ, μετά το παράτησα, τον έσβησα και άρχισα ένα βαμπυράκι, για να παίξω από την αρχή με φίλους. Έφτασα ως το 89 ή 90 (ούτε τον κωδικό μου θυμαμαι), όπου και σταμάτησα.
Τωρα παιζω με κυνηγο, 120 επιπεδο, στον αμερικανικο server.

Αυτό που προσωπικό βλεπω ειναι πως υπαρχουν ακρετες ζωνες ας το πούμε παιχνιδιου. Αρχικα υποστηριζα οτι μαλλον τα βαμπυρ ειναι αρκετα καλυτερα απο τις αλλες κλασεις, εξαιτιας της δυναμης θελησης. Οταν ομως εφτασα μετα το 50-60 λεβελ, που δεν μπορουσα να σκοτοσω με την κραυγη και ενα χτυπημα τον αντιπαλο, τοτε αρχισαν τα προβληματα. Σε συνδυασμο με τον τροπο που πλεον γινονται οι μαχες, δεν μου αρεσε/βολεψε κατι τετοιο.

Επισης, οι λυκοι για την δυναμη τους, μου φανηκαν αρκετα balanced επιλογη, αλλα διαπιστωσα πως οσο και να ταιζω την δυναμη, εαν δεν εχω οπλο με καλη ζημια δεν κανω τιποτα.

Τελος, με τους κυνηγους και την επιδεξιοτητα, παλι πορωθηκα, καθως ταιζοντας επιδεξιοτητα μπορουσα να νικησω με αποφυγες πολυ μεγαλυτερους παικτες. Τωρα τελευταια ομως, για καποιο λογο δεν αποφευγω τοσο συχνα..Ισως απλα στερεψε η τυχη μου?

Με βαση το πως θελει το παιχνιδι την καθε φυλη (βρυκαλακας θεληση, λυκος δυναμη, κυνηγος αποφυγη) παντα.

Αυτο που πιστευω ειναι πως τουλαχιστον στα πρωτα 40-50 επιπεδα ο βρικολακας εχει το πλεονεκτημα. Μετα ομως θα ελεγα πως ειναι η χειροτερη απο της 3 επιλογες.
Δεν μου αρεσε καθολου το χαμηλο scaling της ζημιας της θελησης.

Απο κει κ περα, μου αρεσει ο κυνηγος, γιατι ειναι αρκετα ανεξαρτητος, ενω ο λυκος εξαρταται απο το αν θα βρει οπλο καλο η οχι. Οταν ομως το βρει γινεται μηχανη του κιμα !!!!!

Με βαση το πως θελει το παιχνιδι την καθε φυλη (βρυκαλακας θεληση, λυκος δυναμη, κυνηγος αποφυγη) παντα, και επισης με ενα build οχι μοιρασμενο (λιγο απολα), θα ελεγα οτι για μενα η σειρα παει:
Κυνηγός-Λυκος-βαμπυρ.

Τωρα για τα items:

όταν ξεκινησε το παιχνιδι επαιζα (με το λυκακι) αποκλειστικα με τις πολεις του παγκοσμιου χαρτη, και παρατηρουσα οτι ο εξοπλισμος μου ηταν παντα πολυ καλυτερος απο αυτα που ειχαν οι γυρο μου. Σε καποιο σημειο αν θυμαμαι, καπτι αλλαξαν στα αντικειμενα (πανοπλια αν θυμαμαι καλα?) αλλα απο κει κ περα, ξαφνικα βρεθηκαν ολοι με εξοπλισμο στα ιδια επιπεδα με μενα, πολυ καλυτερο.
Αποψη μου ειναι οτι μαλλον αλλαξε κ ο τροπος που δινουν τα items, Και πλεον δινονται κυρια με βαση το επιπεδο του παικτη, και το κερασακι ειναι ο παγκοσμιος χαρτης, που δινει ενα μικρο + η -.

Το ποτε τα δινει ομως ειναι μυστηριο, καθως μπορει ενα μηνα να παιζεισ κ να μην παρεισ σοβαρο item και να παρεισ 3-4 σε μια μερα.

Εδω θα κανω μια παρενθεση και θα βαλω στο παιχνιδι αλλο παιχνιδι της ιδιας εταιρειασ (με μναιταρια). Εκει τα items πανε με το επιπεδο (και με εναν μετρητη, που οσο υψηλοτερος ειναι τοσο καλυτερα items). Η διακυμανση ομως των αντικειμενων ειναι τεραστια, δηλαδη για το ιδιο επιπεδο και μετρητη, τα αντικειμενα μπορουν να εχουν και 29 ποντους αποκλιση (τοσο εχω δει εγω).
Επισης ατομα στη φατρια μου στο εκει παιχνιδι χαλανε συχνα 500-1000 μανιταρια (το εκει νομισμα του παιχνιδιου). Αλλες φορες δεν βρισκουν τιποτα, αλλες φορες στα πρωτα 200 βρισκουν οχι μονο καλα items αλλα και 2-3 επικα. Οποτε οι περισοτεροι μετα τα 200, και αν "δεν τους θελει" σταματανε και δοκιμαζουν αλλη μερα.

κατι αντιστοιχο βλεπω και εδω με τα items. Για να μπω στο θεμα ξανα, φανταζομαι ειναι αυτο πο υλεει ο χρηστης MAIDEN21.
Αλλα οπως βλεπω εδω παιζουν παρα πολυ λιγοτερα ατομα απο το αλλο παιχνιδι, οποτε τετοιες διαφορες ειναιχ χτυπητες και "προκαλουν".

Τελος, για να προσθεσω στο τελευταιο του MAIDEN, μιας και ειμαι απο αυτους που αλλαξαν επιλογη, υπαρχουν πολυ λογοι για να αλλαξει κανεις:
πΧ να παιζει με φιλους, η να παει με τοςυ δυνατους (πχ αν απο τους 30 πρωτους οι 20 ειναι κυνηγοι, κανει κυνηγο, ομοιως και ομαδικα).

Επισης βλεπω οτι η αντιγραφη συνεχιζει στο παιχνιδι. Τι εννοω? Ο καθενας κανει οτι κανουν οι πρωτοι. οταν επαιζα εγω, πρωτος ηταν ο Greeklander που ηταν φουλλ θεληση, οποτε ολοι ακομα και μετα το 50 επιπεδο (καλα οχι ολοι αλλα πολλοι) επαιζαν με αυτο το στυλ.
Η δυναμη της μαζας ειναι τεραστια. Αν πει πχ ενας σε μια φατρια πχ λυκων: Χμμ οι βρικολακες ειναι πιο καλοι, και το λες καθε μερα, σιγουρα θα το πουν και αλλα ατομα, ειτε γιατι θελουν να καλυψουν αδυναμιες τους, ειτε γιατι δεν εχουν εξηγηση κτλ, οποτε λογικο να υπαρχουν τασεις "καλυτερου" σε παιχνιδια (σε ολα μαλιστα) που εχουν ανομοιες κλασεις.

Το "δες τα αντικειμενα λοιπον του βαμπιρ και του λυκου" για μενα δεν στεκει σαν επιχειρημα: Γιατι σιγουρα καποιος λικος θα εχει καλυτερα αντικειμενα απο τους γυρω, αλλα αν πας σε αλλη καρτελα πιο κατω/πανω σιγουρα θα δεις και το αναποδο. (εκτος και αν τα τζιμανια της playga καταφεραν να κανουν κατι λαθος, αλλα αν παιζει ρολο η φυλη, γιατι δεν κανουν πχ και τα επικα ανα φυλη? Γιατι να φορανε την "ιωαννα της Λωραινης" και οι 3 κλασεις?).

Τέλος, επειδη εχω χασει επισοδεια στο φορουμ, αλλα θυμαμαι αυτο που ειπες, νομιζω οτι daywalker ζυσητουσε για ενα θεμα κυνηγου με εναν κυνηγό (που δεν θυμαμαι το ονομα) και ειχε πει οτι Ο λυκος πρεπει να ειναι καποια επιπεδα μεγαλυτερος για να εχει τυχει εναντιον κυνηγου, λογο επιδεξιοτητας. Αποψη του, εγω πιστευω οτι με καλο οπλο ο λυκος δεν εχει προβλημα εναντιον κυνηγου.

Αποψεις ειναι ολες ομως, αλλα να εχουν κ καποια λογικη βαση.

ΥΓ:
παντως πιστευω οτι πρεπει καπως να τονιστουν οι διαφορες των 3 επιλογων μας, και θα μπορουσε να γινει και στα items πχ αυτό. Για παραδειγμα καποτε ειχα παρει ενα πελεκυ επικο, που πυροβολουσε......Εεεεελεος... Δωσε ενα μπαλτα επικο στους λυκους, και ενα επικο sniper στους κυνηγους, και χμμ κανα δρεπανι στους βρικολακες ρε παιδι μου..

ΥΓ2
θελω να πω και κατι ακομα, τωρα που πηρα φορα, λιγο οφ τοπικ. Το παιχνιδι αρχισε καλα, αλλα πλεον το παραταει κοσμος. Πολυς κοσμος. Τα updates ερχονται με το σταγονομετρο, και αν ηταν καλο το παιχνιδι δεν θα πειραζε, αλλα δυστυχως ποναει παντου.
Σιγουρα φταιμε και εμεις (πχ ατομο που ξεκινησε να παιζει μαζι μου, φορτσατα0 το παρατησε επειδη χαλασε 1000 αιματομπαλα και δεν πηρε καλο item οπως λενε οι φημες) αλλα το παιχνιδι ενω ξεκινησε διαφορετικα (μαχες, μαχες μεταξυ φατριων, ακομα και το πως γεμιζει η ορεξη μας ή πως δινονται τα Items) και κατεληξε στο "μια απο τα ιδια" με βρυκολακες.

Αυτα τα λιγα, σας κορυασα, αλλα καιρο ηθελα να τα πω, αλλα δεν εβρισκα το νοημα, αφου κανεις δεν πατουσε πια εδω (ουτε κ γω).
Ο χρήστης koutsibos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following 5 Users Say Thank You to koutsibos For This Useful Post:
Παλιά 18-09-12, 14:49   #4
MAIDEN 21
Banned

Προεπιλογή ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

Ειπες παρα πολλα, που ακομα κι εγω που ειμαι πολυλογας δυσκολευομαι να απαντησω σε ολα....!!!
το μονο παντως που εχω να πω/απαντησω ειν'οτι εχεις βγαλει καποια λαθος συμπερασματα γιατι απλα επαιζες "λαθος" και στις περιπτωσεις χαρακτηρων που πηρες, ανεβαζοντας μονο ενα χαρακτηριστικο και μαλιστα μονιμα!!!...
γιατι κι εγω αρχισα μεχρι καποιο συγκεκριμενο λεβελ να παιζω κυριως με θεληση και χρυσο, αλλα τονιζω τη λεξη"κυριως" (!!!οχι μονο...!!!!) και φυσικα το "μεχρι καποιο λεβελ"....
οχι "για παντα"....!!!
οπως ειπα αλλωστε, ειχα γραψει στο προφιλ ποιον θεωρω εγω σωστο τροπο παιχνιδιου και τα αποτελεσματα που ειχε αυτο...οποιος το ειδε καλως...!
οσο δε για τισ συγκρισεις που ανεφερα και απαντησες, θα σου πω οτι και σε αλλους...
καντε απλα τις συγκρισεις στα αντικειμενα γενικα, τα επικα, αλλα και τα οπλα που βγαζει σε οποιαδηποτε λεβελ θελετε απο οποιοθς χαρακτηρες θελετε στο πανθεον και θα δειτε και μονοι σας αν ισχυει οτι λεω...
να πεισω καποιον "οτι δεν ειμαι ελεφαντας" οπως λενε δεν θα το κανω...
εξαλλου, κατα τη γνωμη μου παντα, ειναι τοσο χρακτηριστικα/κτυπητα τα πχ που θα βρειτε που θα πεισθητε απο μονοι σας....
και τελος, ξαναλεω...αν επαιζες σωστα, θα εβλεπες (απ'τη στιγμη που δοκιμασες και τους 3 τυπους χαρακτηρων) ξεκαθαρα αυτο που σου λεω...
τελος παντων...
Παλιά 18-09-12, 19:06   #5
koutsibos
Junior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Ειπες παρα πολλα, που ακομα κι εγω που ειμαι πολυλογας δυσκολευομαι να απαντησω σε ολα....!!!
το μονο παντως που εχω να πω/απαντησω ειν'οτι εχεις βγαλει καποια λαθος συμπερασματα γιατι απλα επαιζες "λαθος" και στις περιπτωσεις χαρακτηρων που πηρες, ανεβαζοντας μονο ενα χαρακτηριστικο και μαλιστα μονιμα!!!...
γιατι κι εγω αρχισα μεχρι καποιο συγκεκριμενο λεβελ να παιζω κυριως με θεληση και χρυσο, αλλα τονιζω τη λεξη"κυριως" (!!!οχι μονο...!!!!) και φυσικα το "μεχρι καποιο λεβελ"....
οχι "για παντα"....!!!
οπως ειπα αλλωστε, ειχα γραψει στο προφιλ ποιον θεωρω εγω σωστο τροπο παιχνιδιου και τα αποτελεσματα που ειχε αυτο...οποιος το ειδε καλως...!
οσο δε για τισ συγκρισεις που ανεφερα και απαντησες, θα σου πω οτι και σε αλλους...
καντε απλα τις συγκρισεις στα αντικειμενα γενικα, τα επικα, αλλα και τα οπλα που βγαζει σε οποιαδηποτε λεβελ θελετε απο οποιοθς χαρακτηρες θελετε στο πανθεον και θα δειτε και μονοι σας αν ισχυει οτι λεω...
να πεισω καποιον "οτι δεν ειμαι ελεφαντας" οπως λενε δεν θα το κανω...
εξαλλου, κατα τη γνωμη μου παντα, ειναι τοσο χρακτηριστικα/κτυπητα τα πχ που θα βρειτε που θα πεισθητε απο μονοι σας....
και τελος, ξαναλεω...αν επαιζες σωστα, θα εβλεπες (απ'τη στιγμη που δοκιμασες και τους 3 τυπους χαρακτηρων) ξεκαθαρα αυτο που σου λεω...
τελος παντων...
Ναι φαινεται ειπα παρα πολλα

Λοιπόν, σαν resume

1-
Δεν νομιζω το θεμα να ειναι περι "bragging" (αγγλικά μεν αλλα μου αρεσει ο ορος). Το πως η που εφτασε ο καθενας δεν νομιζω να εχει σχεση με το θεμα, και την συγκριση των 3 φυλων.

2-
Το τι στρατηγικη ακολουθει ο καθε παικτης ειναι δικο του θεμα. προφανως εννοεις το λαθος (σε εισαγωγιγα) σαν λαθος για ανταγωνιστικο build για την πρωτια. ισως και να ειχες δικιο, εαν δεν υπεθετες τι build επαιζα καθε φορα
Για να δωσω περισσοτερες πληροφοριες, το συστημα μου και με τους 3 ηταν το ιδιο

Εφοσον ομως υπαρχει σωστος και λαθος τροπος, αυτο δεν κανει το παιχνιδι κυριως αγωνα στρατηγικης και οχι αγωνα με βαση την αρχη του καθενος; Με το ιδιο σου το επιχειρημα ενδυναμωνεις το δικο μου.
Τωρα, φυσικα και οι κλασεις ειναι διαφορετικες, και υπαρχουν και γνωμες για το ποια ειναι καλυτερη (ανεφερα την δικη μου, δεν ειδα την δικη σου, δες και το 3). Ομως δεν παυει να ειναι το 1 με 5% του παιχνιδιού.

3-
Αντικειμενα.
Η δικη μου γνωμη για τα αντικειμενα ειναι παραπανω. Εχω αναφερει το πως θεωρητικα βγαινουν τα αντικειμενα, με βαση την εμπειρια μου στα 2 παρομοια παιχνιδια της εταιρειας. Γνωμη μου, αλλα εχω και τα επιχειρηματα.

Σεβαστη η γνωμη σου αλλα νομιζω εχεις λαθος . και δεν ειναι τοσο απλο το θεμα.
Πχ

Και για να σου δειξω οτι δεν ειναι τοσο απλο το θεμα, οτι δηλαδη μια κλαση παιρνει καλητερα αντικειμενα οριστε και 2 φωτογραφιες, που καταριπτουν τους ισχυρισμους σου

4-
Κατι λιγο πιο προσωπικο:
Το θεμα σε ενα τετοιο θεμα συγκρισεων ειναι να βρουμε καποιο αποτελεσμα. Δεν βοηθας οταν εισαι τοσο μυστικοπαθης . Σιγουρα ολοι εχουμε τα μυστικα μας (ναι και γω στο build παρελειψα επιτηδες κατι σημαντικο κατ'εμε) αλλά αν κανεις log out και διαβασεις το σχολιο σου όχι σαν maiden 21 δεν νομιζω οτι θα σου αρεσει
EgΕγω πχ που δεν σε ξερω διαβαζω:
Εχεις αδικο και λαθος, δεν μπαινω στον κοπο να αντικρουσω καποιο επιχειρημα σου γιατι βαριεμαι, εχω δικιο αλλα δεν σου λεω γιατι, και ειμαι καταπληκτικος (απαρολο που δεν μου το ζηταει κανεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άργος : 18-09-12 στις 19:43 Αιτία: μορφοποίηση των εικόνων μετά από αίτημα
The Following User Says Thank You to koutsibos For This Useful Post:
Παλιά 18-09-12, 19:50   #6
Stoker
Senior Member

Το avatar του χρήστη Stoker

Προεπιλογή

Φίλε μου,πράγματι ο λόγος σου είναι χειμαρώδης!
Στο μόνο που θα ήθελα να παρατηρήσω είναι στη φράση σου(1ο μήνυμα):

"Αλλα οπως βλεπω εδω παιζουν παρα πολυ λιγοτερα ατομα απο το αλλο παιχνιδι"

Αν εννοείς σαν άλλο παιγνίδι το Αμερικάνικο,τότε έχω κάποια διαφωνία.
Έχω παίξει περίπου 3 μήνες στο Αγγλικό και αποχώρησα λόγω,σχεδόν,μηδαμινής συμμετοχής.Μόνο οι πρώτες 10 ομάδες ήταν ενεργές και όχι όλες με 25 μέλη.Κατάφερα να φτάσω στην πρώτη εικοσάδα των κυνηγών με επίπεδο 83...

Στο Αμερικάνικο γράφτηκα για να δω τη συμμετοχή και εκεί ήταν ακόμη χειρότερα.

Και δοκίμασα και στο Γερμανικό.Αν υπάρχει μια "Γη της Ευδαιμονίας"για όποιον του αρέσει το παιγνίδι βρίσκεται εκεί.Οι πρώτες 100 ομάδες ενεργές και ο χαρακτήρας μου(μια βαμπίρα) άρχισε να δέχεται επίθεση ήδη από το 18 επίπεδο!!!.Ο κορυφαίος στο Πάνθεον,ένα εξωπραγματικό βαμπίρ,είχε επίπεδο 360 και χάρισμα 5000+(φαίνεται είχε αυπνίες)!!!
Έφυγα και από κει (30 επίπεδο),λόγω γλώσσας.

Επομένως το δικό μας είναι σχετικά πολυπληθές,αν και στα προβλήματα που αναφέρεσαι δεν έχει ληφθεί,ακόμη,μέριμνα...
Ο χρήστης Stoker δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to Stoker For This Useful Post:
Παλιά 18-09-12, 22:08   #7
Άργος
Community Manager

Το avatar του χρήστη Άργος

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Stoker Εμφάνιση μηνυμάτων
"Αλλα οπως βλεπω εδω παιζουν παρα πολυ λιγοτερα ατομα απο το αλλο παιχνιδι"
Διαβάζοντας το θέμα, νομίζω ότι ο χρήστης εννοεί το παιχνίδι Shakes and Fidget, της ίδιας εταιρείας. Αν και πολλά στοιχεία μοιάζουν, δεν είναι κακό τα καλά στοιχεία να υπάρχουν ή να δανείζονται από άλλα παιχνίδια, δεν θα ήθελα να καταλήξουμε σε μια σύγκριση 2 παιχνιδιών. Άλλο παιχνίδι το ένα, άλλο το άλλο.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Stoker Εμφάνιση μηνυμάτων
Επομένως το δικό μας είναι σχετικά πολυπληθές
Είναι λογικό οι γερμανικοί διακομιστές να είναι πιο γεμάτοι, καθώς η εταιρεία του παιχνιδιού σίγουρα εφαρμόζει καλύτερη διαφήμιση στην χώρα τους, και ακόμη υπάρχει και το γεγονός ότι το παιχνίδι είχε ανοίξει πολύ πιο νωρίς στους γερμανικούς διακομιστές.
Παλιά 23-09-12, 15:27   #8
MAIDEN 21
Banned

Προεπιλογή

απλα φιλε μου οταν συζητας καποια θεματα ηδη, ε, καποια στιγμη εχεις βαρεθει και λες στον επομενο που θα εχεις την ιδια συζητηση αυτο που ειπα εγω σε σενα....
εξαλλου δεν ειναι οπως τα λες:
"Εγω πχ που δεν σε ξερω διαβαζω:
Εχεις αδικο και λαθος, δεν μπαινω στον κοπο να αντικρουσω καποιο επιχειρημα σου γιατι βαριεμαι, εχω δικιο αλλα δεν σου λεω γιατι, και ειμαι καταπληκτικος (απαρολο που δεν μου το ζηταει κανεις) "
γιατι εδωσα καποιες "οδηγιες" για να το ψαξει ο καθενας μονος του....
ε, κανε κι εσυ κατι....μην τα περιμενεις ολα απ'τους αλλους...! ;p
οσο τελος για τις ωραιες φωτο που ανεβασες....ψαξε "λιγο" ψηλοτερα που τα ατομα ειναι πολυ λιγοτερα και οι κοντρες πιο συγκεκριμενες και θα δεις τι εννοω....
γιατι 80 λεβελ ειναι 1000 ατομα και ο καθενας μπορει να διαφερει πολυ με τον αλλον πχ στο επιπεδο του παγκοσμιου κλπ....ενω πχ στα 170-180 λεβελ....
αυτα...! τα λεμε...
Παλιά 27-09-12, 11:01   #9
koutsibos
Junior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
γιατι 80 λεβελ ειναι 1000 ατομα και ο καθενας μπορει να διαφερει πολυ με τον αλλον πχ στο επιπεδο του παγκοσμιου κλπ....ενω πχ στα 170-180 λεβελ....
αυτα...! τα λεμε...
Αμφιβαλλω οτι το λεβελ ενος παικτη δειχνει το επιπεδο του στο χαρτη (οπως ειπα εγω απο το πρωτο λεβελ ανεβαζω συνεχως τον χαρτη μου, ενω παικτες μεγαλου λεβελ ακομα τον εχουν κοκκινο).
Επισης υποτιθεται οτι το πως βγαινουν τα αντικειμενα ισχυει για ολους, οχι μονο για τους 170-180. Αλλα anyway σου κανω την χαρη.

Παμε λοιπον οσο πιο ψηλα γινεται στο ελληνικο hall of fame, και μετα τη θεση 10, βλεπουμε ατομα και απο τις 3 φυλες (απο 203 μεχρι 2011 λεβελ).

Ας δουμε τι συμβαινει εκει.

Λυκοι

PUGAKI-207 level
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps588972da.jpg

epic +192-1832 πανοπλια

DAYWALKER-207 level
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps3ff5fb57.jpg
epic +212

Βαμπυρ

FREND- 201 level
http://i1305.photobucket.com/albums/...psaa74825c.jpg
http://i1305.photobucket.com/albums/...psc23d95e5.jpg
epic +194, πανοπλια 194 και epic +151

MISSYOU-208 level
http://i1305.photobucket.com/albums/...psc0ddf44f.jpg
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps96bcc87a.jpg
epic +189 πανοπλια 1956, epic +155

ΚΥΝΗΓΟΙ

NIKOSLAP1-207 level
http://i1305.photobucket.com/albums/...psb9e76f11.jpg
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps314fefa3.jpg
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps45e020ce.jpg
http://i1305.photobucket.com/albums/...psb877ea4e.jpg
epic +191 πανοπλια 1987, epic +199 πανοπλια 2076, epic +173, epic +194

OPTICSTORES-212 level
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps3aa09e3b.jpg
http://i1305.photobucket.com/albums/...ps0e702b64.jpg
epic +192, epic +180

Συμπεράσματα (μη λαμβανοντας υποψιν καποια αδυνατα επικα που εχουν σιγουρα βρεθει παλιοτερα):

(1)
Τα ατομα μας ειναι στην ιδια 10 λεβελ. Και τα επικα ειναι στα ιδια επιπεδα.

(2)
Ακομα και σε ατομα ιδιας φυλης και διαφορετικου λεβελ υπαρχουν διαφορες, πχ opticstores-nikoslap1

(3)
Αν συγκρινουμε τα ιδια λεβελ και στις 3 φυλες, Missyou,Daywalker, Nikoslap1 ο λυκος daywalker εχει το καλυτερο αντικειμενο. Αλλα παλι, συγκρινοντας τους 2 λυκους daywalker και Pugaki παρατηρειται διαφορα στα επικα.

Τι καταλαβαινω εγω τωρα:

(Α)
οντως τα αντικειμενα δεν εχουν σχεση με την φυλη, αλλα με το λεβελ του παικτη, τον παγκοσμιο χαρτη, το ποτε βρηκε τα αντικειμενα, και τελος το ποσο τυχερος ηταν (κυριως στην πανοπλια οχι στα +). Για περισσοτερα, παραπεμπω οποιους θελουν να διαβασουν το πρωτο μου ποστ, οπου εκθετω τα πιστευω μου ακι διαφορα συμπερασματα εχοντας δεδομενα και απο αλλο παιχνιδι της ιδιας εταιριας που φαινεται να ακολουθει το ιδιο "τροπαριο".

ή

(Β)
Για ολα τα λεβελ ισχυουν τα παραπανω στο (Α),εκτος απο το σημειο στο HALL OF FAME οπου ειναι ο MAidEN, τους 10 πανω του και τους 10 κατω του. Το παιχνιδι εχει τσιπακι αντι-MAIDEN δηλαδη.

ΥΓ: δυστυχως εβαλα λινκς και οχι εικονες γιατι δεν με αφηνει το συστημα
Παλιά 27-09-12, 15:07   #10
MAIDEN 21
Banned

Προεπιλογή ΑΝ ΑΠ'ΤΑ ΠΧ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....

βγαζεις το συμπερασμα οτι εχω αδικο σ'αυτο που λεω κι οχι δικιο...οκ....παω πασο....
δεν εχω κατι παραπανω να πω....
παρα μοναχα το εξης: ανυπομονω να μπει η δυνατοτητα στο παιχνιδι να μπορουμε να αλλα3ουμε "μορφη" στον χαρακτηρα του παικτη και να δουμε ποσοι λυκοι 8α γινοθν κατι αλλο και ποσοι απ'τουσ αλλους θα γινουν λυκοι....
εγω παντως, θα ειναι το πρωτο πραγμα που θα κανω!!!
και το δηλωνω "δημοσιως" απο τωρα....
εσυ???
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές