Bloodmoon - Supportforum

Επιστροφή   Bloodmoon - Supportforum > Παιχνίδι&Υποστήριξη > Στρατηγική&Tακτικές

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 14-01-12, 10:50   #21
Isida
Member

Το avatar του χρήστη Isida

Περιοχή: Όπου γης και πατρίς πλέον...
Προεπιλογή

Ειλικρινά διαβασα το ποστ από την αρχή και ακόμη δεν κατάλαβα γιατί "σκάλωσες"... και η απάντηση μου περί στρατηγικής πήγαινε στον Black Eagle και ακόμη δεν ξέρω τι σχέση έχει ο daywalker με όλο αυτό και που ειρωνεύτηκα.
Τες πα εσύ θα ξέρεις καλύτερα και η ζωή είναι άσπρο μαύρο, τα χλιαρά και τα μέτρια είναι απλά για να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας.

Χάρηκα πάντως για τη δυναμική παρέμβαση (ακόμη και ας μην ξέρω το λόγο της επισήμανσης μιας που από τα 6 ποσταρίσματα σου τα 3 είναι εδώ) γιατί μας δόθηκε η ευκαιρία διαλόγου. Και η σκόνη του κάτι είναι...

ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ: Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

***Μας βγάζουν τα μάτια οι φωσφοριζέ υπογραφές... κάνουν το φόρουμ να λάμπει μεν, αλλά καλό είναι να λάμπει μόνο ο Μπάμπης γιατί τότε δεν χρειάζεται να διαβάζουμε *****
Ο χρήστης Isida δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-01-12, 16:04   #22
Black Eagle
Member

Το avatar του χρήστη Black Eagle

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Isida Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειλικρινά διαβασα το ποστ από την αρχή και ακόμη δεν κατάλαβα γιατί "σκάλωσες"... και η απάντηση μου περί στρατηγικής πήγαινε στον Black Eagle και ακόμη δεν ξέρω τι σχέση έχει ο daywalker με όλο αυτό και που ειρωνεύτηκα.
Τες πα εσύ θα ξέρεις καλύτερα και η ζωή είναι άσπρο μαύρο, τα χλιαρά και τα μέτρια είναι απλά για να μη χαλάμε τη ζαχαρένια μας.

Χάρηκα πάντως για τη δυναμική παρέμβαση (ακόμη και ας μην ξέρω το λόγο της επισήμανσης μιας που από τα 6 ποσταρίσματα σου τα 3 είναι εδώ) γιατί μας δόθηκε η ευκαιρία διαλόγου. Και η σκόνη του κάτι είναι...
εσυ απαντησες σε μενα, εγω ομως δεν ειχα απαντησει σε σενα....

αυτα που εγραψα πηγαιναν προς ton daywalker και μενα γιατι εχει πει αρκετα πραγματα εδω στο forum κατα καιρους που πολλες φορες μου φαινοταν λαθος εκτιμησεις. στην πορεια ομως οσο επαιζα εβγαιναν τα περισσοτερα που ειχε πει αρα εγω ειχα σκεφτει λαθος. αυτο ηθελα να επισημανω και προς αυτη την κατευθυνση πηγαινε το ποστ μου. δεν μιλησα μονο για την στρατηγικη αλλα και γαι πολλα αλλα σε ατομικο επιπεδο που εχουν ειπωθει.... αν ψαξεις στο forum θα δεις ποσα πραγματα εχει πει γενικα για το game

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Black Eagle : 14-01-12 στις 16:07
Ο χρήστης Black Eagle δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-01-12, 16:20   #23
Isida
Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Black Eagle Εμφάνιση μηνυμάτων

αυτα που εγραψα πηγαιναν προς ton daywalker και μενα γιατι εχει πει αρκετα πραγματα εδω στο forum κατα καιρους που πολλες φορες μου φαινοταν λαθος εκτιμησεις. στην πορεια ομως οσο επαιζα εβγαιναν τα περισσοτερα που ειχε πει αρα εγω ειχα σκεφτει λαθος. αυτο ηθελα να επισημανω και προς αυτη την κατευθυνση πηγαινε το ποστ μου. δεν μιλησα μονο για την στρατηγικη αλλα και γαι πολλα αλλα σε ατομικο επιπεδο που εχουν ειπωθει.... αν ψαξεις στο forum θα δεις ποσα πραγματα εχει πει γενικα για το game
Εξ αρχής καταλαβα το πνεύμα σου και τόσες μέρες διαβάζω τα περισσότερα ποστ μπας και βγάλω μια άκρη για το τι τελικά είναι καλύτερα να κάνω ως παίχτης.
Απλά είπα (μια διαπίστωση στην ουσία έκανα) ότι αν δεν παίζει το μυαλό άσκοπα χαλάμε την ώρα μας.... ακόμη και τώρα ψάχνω την ειρωνεία... και μάλιστα προς τον daywalker που βρήκα αυτά που λέει (γενικά μιλάω) πολύ ενδιαφέροντα και μάλιστα με έχει περίπου προσανατολίσει ως προς τη διάπλαση του χαρακτήρα μου ως παίχτη....

ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ: Μην τα βάζεις με ηλίθιους. Σε κατεβάζουν στο επίπεδό τους και σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.

***Μας βγάζουν τα μάτια οι φωσφοριζέ υπογραφές... κάνουν το φόρουμ να λάμπει μεν, αλλά καλό είναι να λάμπει μόνο ο Μπάμπης γιατί τότε δεν χρειάζεται να διαβάζουμε *****
Παλιά 14-01-12, 16:36   #24
Black Eagle
Member

Το avatar του χρήστη Black Eagle

Προεπιλογή

οσον αφορα την αναπτυξη του χαρακτηρα προσωπικα χρησιμοποιω εντελως δικη μου τακτικη που αλλαζω καποιες φορες αναλογα με τις εκαστοτε αναγκες.

η λεξη στρατηγικη πηγαινε πιο πολυ σε επιπεδο μαχης ομαδων κατι που δεν ειναι επικαιρο προς το παρον
Ο χρήστης Black Eagle δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-01-12, 17:31   #25
Isida
Member

Προεπιλογή

Σαφώς ο καθένας μας φτιάχνει το χαρακτήρα του ανάλογα με τις ανάγκες κάθε φορά. Αλλά επειδή γενικά δεν είμαι ατομική παίκτρια αλλά κατά το πλείστον ομαδική, συλλέγω πληροφορίες ώστε να είμαι όσο μπορώ πιο έτοιμη όταν θα μου γίνει μια σοβαρή πρόταση.
Πραγματικά το ενδιαφέρον σε αυτό το παιχνίδι είναι όταν θα υπάρξουν "αληθινές" μάχες και πολλοί ενεργοί παίκτες σε αυτές.
Τουλάχιστον το "όμορφο" σε τέτοιου είδους παιχνίδια, αυτό είναι

Παλιά 15-01-12, 07:40   #26
daywalker417
Senior Member

Το avatar του χρήστη daywalker417

Προεπιλογή

Παράθεση:
Μα δεν έχει νόημα να παίζεις ενα παιχνίδι αν δεν έχει μια κάποια στρατηγική...
Αν ισχύει το "ότι να΄ναι" καλύτερα να παίζουμε πασιέντζα....
Συμφωνώ

Εγώ αντί να πάρω αιματόλιθους γκούκλαρα να βρώ σαιτς που πουλάνε

τράπουλες με στύλ.

Αν δεις το πρωτο πόστ μου θα δεις οτι σε ρώτησα αν το παιχνίδι αυτό σου ταιρίάζει.

Αρα αυτά που λέω στο παραπέντε βγαίνουν στην πορεία όπως είπε και ο

Μαύρος Αετός.

Παράθεση:

Η κοπέλα μπερδεύτηκε επειδή εκανες παράθεση σε εκείνη.

Eπρεπε να τραβήξεις γραμμή και να πεις προς daywalker: μπλα μπλα...κλπ

και δεν θα υπήρχε θέμα.

Από την επόμενη φορά .....

Παράθεση:
οσον αφορα την αναπτυξη του χαρακτηρα προσωπικα χρησιμοποιω εντελως δικη μου τακτικη που αλλαζω καποιες φορες αναλογα με τις εκαστοτε αναγκες.
και εσύ "οτι να ναι" δηλαδή!

Γι αυτό με ζόρισες στην τελευταία μας μάχη.

Παράθεση:
η λεξη στρατηγικη πηγαινε πιο πολυ σε επιπεδο μαχης ομαδων κατι που δεν ειναι επικαιρο προς το παρον
Από το στόμα μου το πήρες.

Το "οτι να ναι" πάει με το build.

Για στρατηγική καθόμασταν 2 ώρες τις προάλλες

στο σκάιπ και παλεύαμε να αποκωδικοποιήσουμε την σειρά στις ζώνες .

και εγώ σε μελετάω πως παίζεις όχι μονο εσύ!

Να βρεθούμε καμια φορά online να τα πούμε να ανταλλάξουμε ιδέες.

Παράθεση:
Σαφώς ο καθένας μας φτιάχνει το χαρακτήρα του ανάλογα με τις ανάγκες κάθε φορά.
Τώρα συμφωνείς δηλαδή με το σύστημά μου?

Μην κολάς στις λέξεις.

Το 'Οτι ναναι" ειναι καλό συστημα!

--------

Όσον αφορά τις "ειρωνίες" σε πιστεύω.

Απλά πηγες να απαντήσεις στο στυλ που σου απάντησα.

Και το δικό μου στύλ μοιάζει ειρωνικό.

Τα παιδιά που με ξέρουν περισσότερο καιρό,

καταλαβαίνουν ότι κάνω χαβαλέ και ότι δεν τα λέω με κακία

επειδή είμαι έξω καρδιά.

Εσενα όμως που δεν σε ξέρουν.... θα πρέπει να μιλάς με το γάντι σε άτομα που έχουν πολλούς φαν.

Οι φάν αγαπούν τον "σταρ" περισσότερο από όσο ο ίδιος τον εαυτό του!

Και εγώ ανακαλυπτω κάθε μέρα ότι έχω περισσότερους από όσους νόμιζα

Πάντως είναι ανοιχτά μυαλά ...

αλλιώς θα με είχαν πάρει με τις πέτρες πολύ πριν εμφανιστείς εσύ στην γειτονιά!

-----

ΥΓ: Παιδιά σόρυ που άργησα να ξαναμπώ φόρουμ

αλλά την είχα καταβρεί με άλλο παιχνίδι (πασιέντζα) και δεν "άδειαζα"

ούτε για μάχες ούτε για φόρουμ.

Παλιά 15-01-12, 11:24   #27
Isida
Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο daywalker417 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ

Εγώ αντί να πάρω αιματόλιθους γκούκλαρα να βρώ σαιτς που πουλάνε

τράπουλες με στύλ.
Τέλεια!!! Επειδή είμαι συλλέκτης! Ελπίζω κάποτε να μου δείξεις τα κομμάτια σου και να σου δείξω τα δικά μου....

Παράθεση:
Αν δεις το πρωτο πόστ μου θα δεις οτι σε ρώτησα αν το παιχνίδι αυτό σου ταιρίάζει.
Αρα αυτά που λέω στο παραπέντε βγαίνουν στην πορεία όπως είπε και ο
Μαύρος Αετός.
Το παιχνίδι ειλικρινα θα σου πω αν μου ταιριάζει όταν μπω σε αγέλη, όταν δω πως λειτουργεί και όταν οι μάχες γίνονται με στρατηγική και όχι πάτα το ξίφος και σε 3 ώρες βλέπουμε.....

Παράθεση:
Η κοπέλα μπερδεύτηκε επειδή εκανες παράθεση σε εκείνη.
Eπρεπε να τραβήξεις γραμμή και να πεις προς daywalker: μπλα μπλα...κλπ
και δεν θα υπήρχε θέμα.
Από την επόμενη φορά .....
Δεν μπερδεύτηκα βρε παιδιά.... Δεν μπερδεύτηκα, αλλά σκεφτείτε το αλλιώς... καθόμαστε σε ένα τραπέζι και μιλάμε... Εμένα μου αρέσει να πετάγομαι!!! Αγάπα τον πλησίον σου με τα ελαττώματά του, γιατί κατά τα άλλα είμαι καλό παιδί, καλό παιδί το επαναλαμβάνω

Παράθεση:
Για στρατηγική καθόμασταν 2 ώρες τις προάλλες

στο σκάιπ και παλεύαμε να αποκωδικοποιήσουμε την σειρά στις ζώνες .
Εδώ θα πω κάτι στον Drug96 (Είδες εγω διευκρινίζω για να μην έχουμε μπερδέματα).... κατάλαβες φίλε Πάνο τι εννοούσα τις προάλλες;;;; Όποτε μαλλον έχω δίκιο σε όσα σου έλεγα κι ας μην έχω ξαναπαίξει αυτό το παιχνίδι, αλλά οι οργανωμένοι παίκτες, φατρίες, φυλές αγέλες.... κατάλαβες γιατί σου είπα πρέπει να αξίζει για να αποφασίσω να μπω κάπου....

Παράθεση:
Όσον αφορά τις "ειρωνίες" σε πιστεύω.
Απλά πηγες να απαντήσεις στο στυλ που σου απάντησα.
Δεν πήγα... είναι το στυλάκι μου αυτό....

Παράθεση:
Και το δικό μου στύλ μοιάζει ειρωνικό.
Τα παιδιά που με ξέρουν περισσότερο καιρό,
καταλαβαίνουν ότι κάνω χαβαλέ και ότι δεν τα λέω με κακία
επειδή είμαι έξω καρδιά.
Εσενα όμως που δεν σε ξέρουν.... θα πρέπει να μιλάς με το γάντι σε άτομα που έχουν πολλούς φαν.
Οι φάν αγαπούν τον "σταρ" περισσότερο από όσο ο ίδιος τον εαυτό του!
Και εγώ ανακαλυπτω κάθε μέρα ότι έχω περισσότερους από όσους νόμιζα

Πάντως είναι ανοιχτά μυαλά ...
αλλιώς θα με είχαν πάρει με τις πέτρες πολύ πριν εμφανιστείς εσύ στην γειτονιά!
Μα και γω κάνω σχεδόν πάντα χαβαλέ (εκτός από τη στιγμή που δεν κάνω) και μόλις με μάθετε θα καταλάβετε πως είτε είσαι πρωθυπουργός (ατυχές το παράδειγμα) είσαι ο χάι μάι σταρ, είτε ο κλητήρας της υπόθεσης, για μένα είναι το ίδιο αρκεί να μου έχεις κάνει κλικ... αλλιώς αδιαφορώ (το άσπρο μαυρο που έλεγε η Rent) ....

Υ.Γ. Επειδή όσο θα μείνω εδώ θα με βλέπετε και στο φόρουμ (που ελπίζω όπως όλοι να γίνει πιο ενεργό) σας υπόσχομαι ότι, όταν θα ειρωνεύομαι θα κάνω υποσημείωση του τύπου: εδώ ειρωνεύτηκα, ώστε να με παίρνετε με τις πέτρες αλλά να έχετε λόγο...
Ελπίζω να έχει δίκιο ο daywalker.....

Παλιά 15-01-12, 19:56   #28
daywalker417
Senior Member

Το avatar του χρήστη daywalker417

Προεπιλογή

Παράθεση:

αυτα που εγραψα πηγαιναν προς ton daywalker
Οπς συγνωμη!

Τωρα που ξανακόιταξα το θέμα είδα ότι ειχες κάνει καθαρή παράθεση σε εμένα.

Μαι Μπάντ!
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές